black iphone 4 on car dashboard
Polecane Hobby Technologia

Kamera, która przyda się każdemu kierowcy!

Wydawałoby się, że na rynku kamer samochodowych już nic nas nie zaskoczy. A jednak! Były już kamery z trybem nocnym, parkingowym, z czujnikiem ruchu. Były też takie, którymi można sterować za pomocą telefonu. Urządzenia te jednak z roku na rok stają się coraz inteligentniejsze. Przedstawiamy Wam kamerę, która sprawdzi się idealnie dla każdego zawodowego kierowcy.

Bezpieczna prędkość

Wyobraź sobie taką sytuację. Jedziesz sobie samochodem i masz włączoną kamerę samochodową. Akurat przed Tobą jakiś samochód uderzył w inne auto. Twoje nagranie może stać się dowodem w sprawie obu kierowców. Niestety masz obawy przed pokazaniem go policji, bo sam nie byłeś aniołkiem i przekroczyłeś dozwoloną prędkość. Boisz się, że również Tobie może się przy okazji oberwać, mimo że chciałeś dobrze. Jakie może być wyjście z tej sytuacji?

Dla zmęczonych kierowców

Proponowana przez nas kamera ma jeszcze jedną przydatną funkcję. Sprawdzi się ona zarówno w przypadku zawodowych kierowców, jak i dla osób, które wyjeżdżają w dłuższą podróż z rodziną. Jeśli siedzimy już długo za kółkiem możemy czuć się zmęczeni. Niestety nie zawsze pamiętamy, by zrobić postój albo wypić kawę na pobudzenie. Kamera Orllo wyposażona została w alarm, który można sobie ustawiać dowolnie. Np. co 3 godziny kamera będzie emitować sygnał dźwiękowy, by przypomnieć Ci o kawie czy postoju. Taka funkcja może być też przydatna, kiedy musisz co kilka godzin zażywać leki. Sprytne, co nie?

Przycisk SOS

Czasami coś się zdarza na drodze – kolizja, wykroczenie innego kierowcy czy jakaś zabawna sytuacja. Niestety później okazuje się, że nie mamy nagrania ze zdarzenia, bo nasz film został nadpisany przez inny. Dołączony do kamerki Orllo przycisk SOS bluetooth pozwala nam zabezpieczyć nagranie przed skasowaniem. Możemy go umieścić gdziekolwiek na desce rozdzielczej. Wystarczy go nacisnąć, kiedy zobaczymy coś ciekawego na drodze.