woman using camera while sitting on sheet on grass beside the body of water
Polecane Hobby Porady

Jak znaleźć czas tylko dla siebie?

W dzisiejszym zabieganym świecie role kobiety są pełnometrażowe. Gramy pierwsze skrzypce w każdej dziedzinie życia, zapominając o czasie tylko dla siebie. Jak go odnaleźć?

Zwolnij tempo

Trudno sobie wyobrazić zrelaksowaną kobietę nawet w weekend. W ciągu tygodnia nie mamy czasu na nic co sprawia nam przyjemność, nawet kawę pijemy w biegu i to zazwyczaj zimną, a manicure czy peeling robimy od święta. Na regale czeka stos książek do przeczytania, w łazience kolejny kosz prania, a w sypialni cała szafa rzeczy, które przydałoby się wyprasować. Kolejne zadania czekają na nas w kuchni. Niepozmywane naczynia z kolacji, kosz ze śmieciami i fusy w ekspresie. Nie ma gdzie wetknąć palca, więc jak można odpoczywać skoro tyle obowiązków piętrzy się nam naszą głową niczym burzowa chmura? Nie ma na to czasu nawet w weekend. Trzeba odmówić sobie choć chwili relaksu, bo czas zrobić zakupy, obiad, w łazience czeka ten nieszczęsny kosz prania, a może nawet dwa i jeszcze stos prania w garderobie. Jak się tu odnaleźć?

Organizacja i realizacja

Po pierwsze musisz zacząć od dobrej organizacji całego dnia. Naczynia postaraj się zawsze umyć wieczorem, a śmieci wynoś przy okazji wyjścia z domu. Warto robić pranie nawet kilka razy w tygodniu i przy okazji oglądania telewizji, prasować na bieżąco suche rzeczy. Dzięki temu w weekend odpadną Ci co najmniej dwa lub nawet trzy obowiązki. Sprzątanie to nie lada wyzwanie, szczególnie przy dzieciach i pupilach. Spróbuj tak zorganizować każdy dzień aby ogarnąć choć jedno pomieszczenie w domu. Po prysznicu możesz wetrzeć mleczko do czyszczenia w kabinę, a w czasie suszenia włosów lub wcierania balsamu, brud się rozpuści i już możesz spłukać resztkę detergent. Szybko, prosto i jedno zadania z listy mniej. A co z tym relaksem?

Czas tylko dla Ciebie

Chcesz zyskać kobiecą moc, ale nie możesz znaleźć czasu dla siebie. Jak go wygospodarować? Organizuj wszystko w kalendarzu. Zapisz się do kosmetyczki po pracy i idź na zakupy w sobotę rano kiedy w sklepach nie ma jeszcze tak dużych kolejek. A później?  Możesz wybrać się z przyjaciółką na relaksująca kawę i ubrać się po prostu bosko. Nie żałuj ładnych ubrań.